Mikroskop Biologiczny Trójokularowy 86.041
Okulary szerokokątne WF 10x/18, nachylenie okularów 30°, nasadka obrotowa 360°, długość tubusów 160 mm, nasadka trinokularowa. Regulacja odległości międzyźrenicowej od 55 do 75 mm, jeden okular z regulacją dioptrii, uchwyt rewolwerowy, 4-miejscowy na łożyskach. Obiektywy DIN achromatyczne i pół planachromat: SMP 4x N.A.0.10, SMP 10x N.A.0.25, SMP S40x N.A.0.65 i SMP S100x N.A.1.25, olejowe. Obiektywy S40x i S100x montowane są na zatrzasku sprężynowym. Regulacja ostrości śrubą zgrubną oraz regulacja precyzyjna (podziałka 0.002 mm).
Stolik przedmiotowy 120 x 135 mm z dwoma klipsami do mocowania próbki, na łożyskach, z translacją X-Y (75 x 35 mm), podwójny noniusz (0.1 mm), odłączany uchwych próbki. Kondensor Abbego (N.A. 1.25) z uchwytem centrującym, przysłona irysowa z uchwytem dla filtra, dwa filtry w komplecie (neutralny i niebieski), regulacja pozioma.
Oświetlacz halogenowy 20 W / 6 V z filtrem neutralnym oraz tyrystorową regulacją intensywności, wbudowany transformator 230 V. W komplecie akcesoria, dwa filtry, olejek imersyjny, zapasowy bezpiecznik, podręcznik użytkowania i osłona przeciwkurzowa.
Mikroskopy Biologiczne, Stereoskopowe, Specjalistyczne, ...
Rodzaje Obiektywów:- Obiektywy Achromatyczne – najczęściej stosowane w tanich mikroskopach, skorygowane dla dwóch zakresów długości fal światła.
Najczęściej jeśli na oprawie obiektywu nie ma żadnego napisu, to mamy do czynienia z achromatem, czasami stosowny jest skrót achr.
- Obiektywy Semi planachromatyczne (pół planachromat) – mniej dokładna korekcja niż w planachromacie, jednak lepsza niż w achromacie.
Skrót Semi-plan.
- Obiektywy Planachromatyczne – podobnie jak achromatyczne, skorygowane dla dwóch zakresów fal, jednak dające płaski obraz.
Apertura numeryczna na ogół taka sama jak w achromatach. Skrót na oprawie: Plan.
- Obiektywy Apochromatyczne – drogie obiektywy stosowane w mikroskopach wyższej klasy, skorygowane dla trzech, lub większej ilości długości fal. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie większej nawet o kilkadziesiąt procent apertury numerycznej względem achromatu o takim samym powiększeniu. Obiektyw taki charakteryzuje się większą rozdzielczością względem achromatów i planachromatów. Skrót: Apo.
- Obiektywy Planapochromatyczne – podobnie jak apochromatyczne skorygowane dla trzech długości fal, jednak dające płaski obraz. Stosowane w najdroższych mikroskopach. Konstrukcja tych obiektywów wymaga ogromnej precyzji, gdyż nierzadko składają się one z 12-14 (przy większych powiększeniach) soczewek umieszczonych w obudowie które muszą być współosiowe, a odchyłki nie mogą przekraczać 0,001-0,002mm. Skrót: Planapo.
Najczęściej jeśli na oprawie obiektywu nie ma żadnego napisu, to mamy do czynienia z achromatem, czasami stosowny jest skrót achr.
Skrót Semi-plan.
Apertura numeryczna na ogół taka sama jak w achromatach. Skrót na oprawie: Plan.