Rotary Electric Motors, Industrial Controller of Asynchronous Motors and Brushless Motors, AC / DC 300W Dynamometer, DC Motor Load Study, Motor-Generator Set, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Asynchronous Squirrel Cage Motor, Brushless AC Motor
Group
Przejdź do treści

Mikroskop Biologiczny Dwuokularowy Novex 86.425-LED

HIK-Consulting | Instrumenty Optyczne | Mikroskopy





Okulary szerokokątne WF 10x/18 mm, Siedentopf, nachylenie okularów 30°, nasadka obrotowa 360°. Uchwyt rewolwerowy czteropozycyjny (łożyskowany), odwrócony. Obiektywy olejowe: pół planachromat 4x,10x oraz S100x, Plan Phase contrast S40x. W celu zapewnienia jak największej przepustowości strumienia światła wszystkie elementy optyczne są zabezpieczone przez rozwojem substancji organicznej. Zgrubna i dokładna regulacja ostrości, regulacja naciągu 2 um.

Stolik przedmiotowy 125 x 135 mm z dwoma klipsami do mocowania próbki, obszar roboczy 75 x 35 mm. Kondensor Abbego (N.A. 1.25) z regulacją wysokości wraz z pierścieniem fazowym 40x (slider) oraz przysłona irysowa z mocowaniem filtra.

Oświetlacz LED z regulacją intensywności, ładowane akumulatorki, zasilanie sieciowe 240 V.



















Mikroskopy Biologiczne, Stereoskopowe, Specjalistyczne, ...



Rodzaje Obiektywów:
  • Obiektywy Achromatyczne – najczęściej stosowane w tanich mikroskopach, skorygowane dla dwóch zakresów długości fal światła. Najczęściej jeśli na oprawie obiektywu nie ma żadnego napisu, to mamy do czynienia z achromatem, czasami stosowny jest skrót achr.
  • Obiektywy Semi planachromatyczne (pół planachromat) – mniej dokładna korekcja niż w planachromacie, jednak lepsza niż w achromacie. Skrót Semi-plan.
  • Obiektywy Planachromatyczne – podobnie jak achromatyczne, skorygowane dla dwóch zakresów fal, jednak dające płaski obraz. Apertura numeryczna na ogół taka sama jak w achromatach. Skrót na oprawie: Plan.
  • Obiektywy Apochromatyczne – drogie obiektywy stosowane w mikroskopach wyższej klasy, skorygowane dla trzech, lub większej ilości długości fal. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie większej nawet o kilkadziesiąt procent apertury numerycznej względem achromatu o takim samym powiększeniu. Obiektyw taki charakteryzuje się większą rozdzielczością względem achromatów i planachromatów. Skrót: Apo.
  • Obiektywy Planapochromatyczne – podobnie jak apochromatyczne skorygowane dla trzech długości fal, jednak dające płaski obraz. Stosowane w najdroższych mikroskopach. Konstrukcja tych obiektywów wymaga ogromnej precyzji, gdyż nierzadko składają się one z 12-14 (przy większych powiększeniach) soczewek umieszczonych w obudowie które muszą być współosiowe, a odchyłki nie mogą przekraczać 0,001-0,002mm. Skrót: Planapo.

HIK-Consulting | Instrumenty Optyczne | Mikroskopy




Współcześnie mikroskopy optyczne są stosowane do obserwacji małych obiektów w wielu naukach. W biologii są stosowane np. do obserwacji drobnoustrojów i budowy tkanek i komórek (mikrobiologia, histologia, cytologia). W chemii i fizyce są stosowane np. w krystalografii lub metalografii, w geologii – do obserwacji budowy skał. Mikroskop optyczny może wykorzystywać światło naturalne, dostarczane do układu optycznego przez specjalne lusterko, lub światło sztuczne, którego źródło znajduje się zazwyczaj pod analizowaną próbką. Mikroskopy ze sztucznym źródłem światła bywają nazywane mikroskopami świetlnymi. Większość współczesnych profesjonalnych mikroskopów optycznych konstruuje się tak, aby było możliwe użycie światła naturalnego i sztucznego. Światło może padać na oglądany obiekt z góry – mówi się wtedy o odbiciowym mikroskopie optycznym. Światło może też padać na badany obiekt z dołu i przechodzić przez niego, co wymaga jednak aby obiekt był półprzezroczysty. Mikroskopy optyczne umożliwiają korzystanie ze zwykłego światła niespolaryzowanego lub ze światła spolaryzowanego. W tym drugim przypadku mówi się o polaryzacyjnym mikroskopie optycznym. Posługiwanie się światłem spolaryzowanym umożliwia obserwację wzrostu i zanikania kryształów i ciekłych kryształów. Niektóre mikroskopy optyczne są przewidziane do stosowania ze światłem monochromatycznym. Są one często używane do obserwacji obiektów w świetle, którego częstotliwość leży poza zakresem widzialnym (np.: w podczerwieni lub ultrafiolecie). W tradycyjnych mikroskopach optycznych obserwuje się obiekty bezpośrednio przez okular lub na ekranie (dzięki przystawce projekcyjnej). Obraz może też być rejestrowany z użyciem kamery i obrazowany na monitorze. Całe urządzenie może być połączone z komputerem, co umożliwia cyfrową obróbkę obrazu (również w czasie rzeczywistym) i ułatwia jego rejestrację. Fizyczna granica maksymalnego powiększenia obrazu w mikroskopie optycznym jest określona przez rozdzielczość kątową obiektywu, związaną z długością fali światła. Na wyrazistość obrazu ma też wpływ precyzja wykonania soczewek.


Firma Euromex Microscopes została założona w 1966 roku. W ciągu ostatnich 45 lat dostarczyła ponad 900 000 mikroskopów. Na całym świecie Euromex jest reprezentowany w ponad 70 krajach za pośrednictwem dystrybutorów i agentów, sprzedających mikroskopy Euromex i Novex. Wszystkie produkty posiadamy na magazynie, gotowe do dostarczenia. 98% naszych zamówień realizujemy w ciągu 2 dni roboczych. Euromex zapewnia przechowywanie części zamiennych do wszystkich mikroskopów i instrumentów przez okres 20 lat. W przypadku napraw gwarancyjnych standardowo gwarantujemy naprawę w ciągu jednego tygodnia od przybycia do fabryki. Mikroskopy warsztatowe Euromex są montowane zgodnie ze specyfikacją klienta. Euromex posiada certyfikat ISO 9001:2008. Na nasze mikroskopy udzielamy wieloletniej gwarancji do 10 lat!

Copyright HIK-Consulting Chabrowa 16, 01-934 Warszawa tel.: 784-076-911, 696-930-859, 22 864-9908, godziny pracy: 8:00~16:00, pon.-pt.
Nasza strona używa plików cookies i podobnych technologii. Poprzez brak zmiany ustawień swojej przeglądarki wyrażasz na to zgodę.




Wróć do spisu treści